Infoavond bestrijding Aziatische hoornaar
Enthousiaste bewoners gezocht tegen de bestrijding van de Aziatische hoornaar
Net zoals vorige jaar werkt het lokaal bestuur Opwijk samen met de plaatselijke imkers en vrijwilligers in Opwijk om de Aziatische hoornaar te bestrijden. In het voorjaar worden 100 vallen verspreid over het grondgebied van Opwijk. Het doel is om in maart, april en mei zoveel mogelijk koninginnen van de Aziatische hoornaar te vangen en te vernietigen, zodat het aantal nesten in de zomer beperkt blijft. De vallen worden geplaatst in de tuinen van onze inwoners. Daarom zoeken we enthousiaste inwoners die bereid zijn om deze vallen te plaatsen.
Geïnteresseerden melden zich aan via www.opwijk.be/infoavond-aziatische-hoornaar-inschrijven.
Infoavond en verdeling vallen
De verdeling van de vallen vindt plaats tijdens het infomoment op dinsdag 10 maart 2026 om 20 uur in GAC II, Ringlaan 20. Breng een bokaal met deksel mee om de lokvloeistof mee naar huis te nemen. Enkele lokale imkers geven uitleg over het gebruik van de vallen, zodat je direct aan de slag kan.
Wanneer je in de zomer een nest opmerkt, kan je dit melden via www.vespawatch.be en de verdelging gratis laten uitvoeren door de brandweer. Hiervoor dien je in het e-loket AH in te vullen, te vinden op www.vlaamsbrabantwest.be.
Aziatische hoornaars zijn groter dan gewone wespen en hebben een oranje-zwarte kleur (zwart achterlijf met een oranje band), zoals te zien op de foto. Ze zijn niet te verwarren met de Europese hoornaar, want zowel wespen als de Europese hoornaars zijn nuttige dieren.
Prijs
- Basistarief: 0 EUR